favoris Favoris !
   
 
français   turçe   
 
 
Logo de Facebook
 
 Arrivée des turcs -- Vidéo Uneft
 
 Ekovizyon naissance de l'UNEFT
 
 Fransa'dan Dunyaya Chambre des Commerces de Strasbourg
 
 Maison du bâtiment -- Élections législatives le 18 mai 2007
 
 Repas d'affaires au Hilton
 
 Radio RBS
Inscrits : - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Inscrivez votre société
 
Newsletters :

   
Fransız işadamlarının Türkiye'ye ilgisi artıyor
 

 İşçi ve üretim maliyetlerinin artması sonucu Fransız yatırımcılar kendilerine yeni ucuz işgücü ve pazar arayışı içinde.

 

16 Mart 2007 Cuma 15:32
Strasbourg Ticaret Odası, düzenlediği Türk Ekonomisi Günü ile Fransız işadamlarına Türkiye'nin dış yatırımcılara sunduğu cazip imkanları tanıttı.
Strasbourg Ticaret Odası, ayrıca, Türk ekonomisini tanıtma kapsamında 21 Nisan'da Fransız işadamlarına İstanbul gezisi düzenleyecek.
Türkiye'nin 2001 yılından bu yana yıllık ortalama yüzde 8'lik büyüme kaydettiğinin altını çizen Strasbourg Ticaret Odası Başkanı Jean-Louis Hoerlé, iki ülke arasındaki iktisadî ilişkilerin 2006'da büyük bir artış göstererek 10 milyar doları bulduğunu belirtti. Hoerlé, özellikle sanayi sektöründe faaliyet gösteren Fransız işadamlarına Türkiye'deki fırsatları iyi değerlendirmelerini tavsiye etti.
Fransa, İstanbul'daki Ticari Ataşesi Florans Gonzalez de Türkiye'deki otomotiv sektörünün gelişimini ve bugünkü yapısını ele aldığı konuşmasında, "Otomotiv sektöründe Türkiye ile Fransa arasındaki ticari ilişkiler artık tersine dönmüş durumda. Fransa 2006'da Türkiye'ye 500 milyon Euro'luk araba ihraç ederken Türkiye'den 1.2 milyar Euro'luk araba ithalatı yaptı. Bunun en büyük faktörü Türkiye'de üretilen Clio'nun Fransa'da büyük satış rakamlarına ulaşmasıydı" dedi.
Programa ayrıca, UNEFT Derneği Başkanı Murat Ercan ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Paris Başdanışmanı Tarık Tunalı konuşmacı olarak katıldı. Alsance Bölgesi'nde yaşayan yoğun Türk nüfusunun sahip olduğu potansiyele de değinilen toplantıda, Türk kökenli işadamlarının iki ülke ilişkilerinde başrol oynayabileceği ifade edildi.
Fransa'nın Almanya sınırındaki Alsance bölgesinden Türkiye'ye yıllık 300 milyon Euro'luk ihracat gerçekleştiriliyor. Bu rakamda en büyük payı oluşturan otomobil sektörünü ilaç, elektronik ve finans sektörleri takip ediyor. Strasbourg Ticaret Odası, Türk ekonomisini tanıtma kapsamında 21 Nisan'da Fransız işadamlarına İstanbul gezisi düzenleyecek.
Strasbourg Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Patrick Schalk, "Fransa'daki Türk şirketleri iki ülke arasında gerekli olan diyaloğu pekiştirmek adına çok büyük önem taşıyor. Türk asıllı işadamlarımız Alsance ve Türkiye ilişkilerinin gelişmesi adına temel noktalardan birini teşkil ediyor" dedi.
Strasbourg/Cihan


Retour


   1 € = $      1 $ = €      1 € = TL      CAC 40     
 
  

Professionnels :
Laissez votre annonce de partenariat, d'échanges, de revendeurs ... en cliquant ici. Annonce gratuite !
Nb de visiteurs : 846036
Nb de visiteurs aujourd'hui : 143 - Connecté(s) : 2
Nb pages visité : 311942
Expo Référencement internet
Copyright © UNEFT 2004 - 2012

logo uneft
Union des Entrepreneurs Franco-Turcs
info@uneft.com